Vyberte stránku
Botanic menu detail

FLY

Nosiče kol

PRODUKTOVÝ DESIGN / LOGOTYPE / BRAND / WEBDESIGN / VIZUALIZACE

www.tmk.cz

 

Zadáním projektu bylo ucelení designu systému nosiče kol a vytvoření nových dílů na základě náročných konstrukčních požadavků. Projekt se nám rozrostl do komplexních rozměrů, kde jsme tak i vytvořili vizuální styl produktu, od loga až po webové stránky.

Botanic menu

Design 

Jelikož se jedná o čistě technický produkt, který je zatížený mnoha podmínkami na bezpečnost a nosnost, dbali jsme na úzké propojení konstrukce a designu, který byl velice ovlivněn funkcionalitou samotné konstrukce. To výrazně ovlivnilo design a společně tak zaručilo jedinečnost produktu ve své oblasti. Skladovatelnost, jednoduchost, lehkost, vysoká nosnost, těmito aspekty vyniká od konkurenčních řešení, kde design krycích částí jen podtrhuje samotný technický vizuál produktu. Jednotlivé komponenty nesou jak funkce uchycení kol, organizaci kabelů či zabezpečení celého systému proti krádeži, tak i zakrytí kritických oblastí. Tvarosloví je tak uzpůsobené i pro přidané komponenty, které jsou nezbytnou součástí celé funkcionality nosiče. Samotná rozložitelnost nosiče přispívá k jednoduché manipulaci  s jednotlivými díly a není tak třeba nést celou váhu nosiče najednou. Toto se stává velkou výhodou, kde bez ohledu na věk či sílu uživatele lze nosič jednoduše použít. Díky této funkci lze tak nosič složit do vaku malých rozměrů, který se vejde do zavazadlového prostoru automobilu.

Web design

Webové stránky jsou ryze technickou záležitostí, které tak reflektují design a účelovost samotného produktu. Pro pochopení celé funkcionality produktu, jsme vytvořili prezentační animaci, která jednoduše v pár krocích vysvětluje každý krok a variabilitu nosiče. Doplnili jsme vše krásnými fotky a ilustračními videi z podzimních scenérií, které krásně doplňují celý vizuál produktu.

Více se můžete přesvědčit sami na stránkách „TMK system s.r.o.“

www.tmk.cz 

Za krásnou spolupráci na vytvoření foto a video podkladů velké díky fotografovi Tomášovi Hejzlarovi!

www.tomashejzlar.cz

 

Botanic Menu nabídka 2
Botanic Menu nabídka 2

Logo

Jednoduchý znak, který skrývá písmena TMK, odkazuje opět na techničnost produktu a směřování společnosti TMK system s.r.o. Zároveň však nese jistý duch sportovnosti, kterou jsme chtěli podtrhnout, jelikož se jedná o důležitý doplněk pro cyklisty. Logo samotné je čitelné z obou stran a to z důvodu použití na dílech samotného produktu, se kterým se manipuluje v různých směrech. Chtěli jsme tak zachovat čitelnost v každé operativní poloze nosiče. 

Inspirací nám byli samotné konstrukční detaily nebo také různé doplňky, necháme na každém a jeho fantazii co v tom vidí.

 

Botanic Menu nabídka 2

Projekt

Projekt samotný nesl prioritně zaměření se na člověka v problematice, kterou samotný produkt řeší. Také díky skloubení moderních technologií jako je VR a 3D tisk, jsme tak omezily zbytečné plýtvání materiálu při vývoji a přiblížili se tak blíže k udržitelnějšímu vývoji, bez nadbytečných fyzických zkoušek, které ale samozřejmě v této technické sféře jsou nutností. Design v této ryze technické záležitosti, kde jsme i z důvodu vyšší dostupnosti museli zvolit pár již existujících homologovaných součástí, které legislativa určuje, tak jen doplňuje samotnou funkcionalitu nosiče. Přes různé obtíže s úzkým propojením konstrukce a designu dotáhli produkt do fáze, který má i po ekonomické stránce smysl. Ale hlavně to co pro nás má vždy nejvyšší hodnotu, že usnadní život.

Botanic Menu Detail
Botanic Menu nabídka
Botanic razítko
Botanic různé otisky loga
Botanic otisky loga
Botanic otisky